Антибактериски Течен Сапун (900ml)

150 ден

Квалитетен антибактериски течен сапун за дезинфекција и миење на рацете во шише идеален за рефил.

Опис

Високо квалитетен антисептички течен сапун за миење и дезинфекција на рацете.

Уништува и отстранува 99,99% од микроорганизмите.

Шишето содржи 900 милилитри сапун што е доволно за 350-450 миења на рацете. И е идеално за рефил на вашите постоечки дозери за сапун.

Сапунот содржи активна состојка за дезинфекција триклосан и високо квалитетен кондиционер кој служи за нега на кожата на рацете

Антибактерискиот течен сапун Molly е совршена комбинација на дезинфициенс и  компоненти кои создаваат нежна пена и пријатни морисни ноти.

Начин на употреба:
Се аплицира 2-4 милилитри на дланката и се размакчува темелно на целата површина на рацете најмалку 20 секунди, за крај убаво се плакнат рацете со вода.

 

Забелешка: Само за надворешна употреба. Содржи Триклосан. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се внимава сапунот да не дојде до допир со очите или устата, а доколку дојде темелно да се исплакне со вода. Да не се вдишува – може да предизвика поспаност и несвестица.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This