25 %
Заштеда 245 ден

Апаратче против Комарци – Purple Entrapment

(1 оценка од муштерија)

995 ден 750 ден

Иновативно апаратче со виолетова ЛЕД светлина кое ги мами и заробува комарците.

Опис

Колку време и нерви имате изгубено обидувајќи се да се справите со комарците? Сигурно имате потрошено цело мало богатство на разни препарати, инсктициди и хемикалии.

Но не повеќе! Ви го претставуваме апаратчето за натрапници – Purple Entrapment!

Апаратчето има вградена виолетова ЛЕД светилка која е како магнет за комарците, под светилката има турбина која прави циклонско движење на воздухот, а под турбината има комора.

Кога комарците ќе се приближат до светилката турбината ги повлекува во во долната комора каде што се заробени се додека не терминираат.

Друга додатна погодност е што апаратчето се напојува преку УСБ интерфејс, така може да го напојувате преку полначот од вашиот смартфон, компјутер, powerbank батерија, телевизор или ЛАПТОП.

Еве една идилична ситуација, си седите на вашата тераса си сурфате на лаптопот без да ве јадат комарците, бидејќи апаратчето ви е приклучено со УСБто на компјутерот.

Може да го земете и на кампување, напојуваќи го од вашиот лаптоп или power bank батерија.

Карактеристики и погодности:

 • Исклучително лесно за употреба
 • УСБ интерфејс
 • Може да работи 24/7 – 365 дена во годината
 • Безбедно е за децата и домашните миленици
 • Троши минимално електрична енергија
 • Ги мами и заробува комарците
 • Инстанта заштита – резултати веднаш
 • Не содржи исектициди, хемикалии и отрови
 • 100% еколошки производ

 

Димензии:

 

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување што го прави идеално и за подарок:

1 коментар за Апаратче против Комарци – Purple Entrapment

 1. andrej

  Mozebi ne gi sobira i ubiva site komarci, no fakt e koga e vkluceno ne ne kasat.
  Mnogu dobar proizvod i lesen za koristenje.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×