Бројало – Абакус (повеќе бои)

255 ден

Едукативна играчка со абакус.

Исчисти

Опис

Едукативна играчка и помагало, со абакус, вртливи бројки и часовник.

Идеално за учење на бројките, сметањето и часовник уште од најрана возраст.

Достапно во 3 различни бои.

Димензии: 29 x 20 см

Додатни информации

Боја

Сина, Жолта, Розева

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Бројало – Абакус (повеќе бои)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This