4 %
Заштеда 1000 ден

Детска Количка 2 во 1 – EVO Charcoal (Graco)

22990 ден 21990 ден

Високо квалитетна детска количка EVO Charcoal + Транспортер (дестко седиште)  Junior Baby од програмата на Graco.

Нема на залиха

Опис

Високо квалитетна детска количка EVO Charcoal + Транспортер (дестко седиште)  Junior Baby од програмата на Graco.

Количката е прилагодена за деца од раѓање до приближно 3 години (0 – 15 кг). Може да се намести од лежечка позиција до седечка.
• Седиштето се мести да биде свртено кон родителот или кон напред во три позиции до крајната лежечка позиција.
• Може да биде управувана со една рака и има голема корпа за складирање.
• Травел системот на еден клик овозможува на количката да се намести Junior Baby седиштето за во автомобил.
• Вклучени се : прекривка за дожд и зимска чизма.

Сигурност
• Согласно со EN 1888:2003 стандард
• Сигурносни каиши кои се прилагодуваат со растот на детето

Комфорност
• Компактна и лесна шасија
• Целосно обложено, ротирачко седиште, кон напред и кон назад
• Три позиции на седиштето до потполно лежечка позиција
• Прилагодлив потпирач за нозе

Погодности
• Голема корпа за складирање
• Ротирачки тркала кои може да се закочат
• Компактна и лесна шасија
• Лесно пакување

Погодна за употреба
• Преклопување со една рачка
• Навлаката лесно се отстранува и може да се пере
• Компатибилно со Junior Baby 0+ седиште за во автомобил.

Тежина Должина Ширина Висина Должина при склопување Висина при склопување
6.5 kg 89 cm 60 cm 102 cm 41 cm 106 cm

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×