Детско Седиште – Caterpillar (Cangaroo) повеќе бои

Високо квалитетно детско седише од групата 3 достапно во повеќе бои.

Во моментов производот го нема на залиха.

Опис

Високо квалитетно детско седиште.

Група +1+2+3 – погодно за деца од 9 до 36 кг

Со отстранување на ремените и каишите, и наслонот за грпчето, производот се трансформира во седуште (бустер) за деца од групата 3 (22-36 кг)

Висината на наслонот за главата се регулира, удобна и мека перничка која ја штити главата на детето од странични удари.

3 нивоа на поставување на ремените во зависност од височината на детето.

Дупла перничка за за зголемена удобност и комфорт на детето.

Карактеристики:

Бруто Тежина: 4.7 Кг

Димензии: 44 х 69 х 38 см

 

 

Cangaroo_logo

Додатни информации

Боја

Крем, Сиво, Сиво-Зелено, Плаво

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Детско Седиште – Caterpillar (Cangaroo) повеќе бои”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This