10 %
Заштеда 460 ден

Детско Седиште – Junior Maxi Lion (Graco)

4450 ден 3990 ден

Високо квалитетно Седиште – Транспортер за бебиња -Junior Maxi Lion (Graco)

Нема на залиха

Опис

Високо квалитетно Седиште – Транспортер за бебиња – Junior Maxi Lion (Graco)

Група +2+3 – погодно за деца од 15 до 36 кг

Со отстранување на ремените и каишите, и наслонот за грпчето, производот се трансформира во седуште (бустер) за деца од групата 3 (22-36 кг)

Висината на наслонот за главата се регулира, удобна и мека перничка која ја штити главата на детето од странични удари.

Интуитивен систем за поставување на ремените

Сигурност
• Заштита од странични удари
• База за гарантирано оптимално поставување
• 3 точки на потпирање (поврзување) на каишите
• Интуитивен систем за поставување на ремените
• 2 позиции за наслонот на грбчето
• 2 странични полици за пијалоци

Погодности
• Покривката се вади и се пере во машина
• Ергономичен дизајн

Димензии: 41 x 68 x 41 См
Тежина: 3.6 Кг

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Детско Седиште – Junior Maxi Lion (Graco)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This