Детско Седиште – Nautilus Diablo (Graco)

9490 ден

Високо квалитетно Седиште за автомобил Nautilus Diablo (Graco)

Нема на залиха

Опис

Високо квалитетно Седиште за автомобил Nautilus Diablo (Graco)

3 во 1 седиште за во автомобил за деца од 9 месеци до околу 12 години (9-36 кг)
• Наслон со 5 позиции. Се регулира со една рака и го следи растот на детето
• 5 точки на отпор на каишите во група 1 (9-18кг). Се отстранува за поголеми деца.
• Се навалува за дополнителен комфор
• Покривката се пере во машина
• Вграден држач за чаша
• Лесно спроведување на каишот од автомобилот
• Обложен држаш за глава
• Компатибилен со секој автомобил

Сигурност
• Заштита од странични удари
• Детето може да биде врзано со каишите од седиштето до поголема возраст
• 5 точки на отпор на каишите
• Lock off механизам
• Свртено кон напред

Комфорност
• Заштита од странични удари
• Детето може да биде врзано со каишите од седиштето до поголема возраст
• 5 точки на отпор на каишите
• Lock off механизам
• Свртено кон напред

Погодности
• Покривката се вади и се пере во машина – вграден држач за чаша
• Прегради за оставање ствари
• Ергономичен дизајн

Погодна при употреба
• Директен пристап до рачката за навалување на седиштето
• Брзо врзување на каишите од автомобилот
• Подесувачки наслон за глава со една рака

Димензии: 48 x 50 x 88 См
Тежина: 9 Кг

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×