10 %
Заштеда 455 ден

ДРОН – EasyFLY (Quad Copter Aerocraft)

4550 ден 4095 ден

Летало Дрон со далечински управувач.

Нема на залиха

Шифра: ЛО-7405 Категории: , , , Ознаки: , ,

Опис

Летало (дрон) со 4 перки и 6 оски за раmнотежа. Се управува со далечински управувач. Лета стабилно во сите насоки (360°)

Ултра лесен со јака конструкција на телото, едноставен за управување и летање. Може да лета целосно во сите насоки, Горе/Доле, Напред/Назад, Лево/Десно со ротација. А благодарение на вградените ЛЕД светилки истиот може да се користи и ноќно време.

Благодарение на вградениот гироскоп со 6 оски и гравитациски сензор, се постига супер стабилен лет. 

Дронот има импресивен домет на контрола, а приложениот далечински управувач е исклучително лесен за управување. Ова е фантастично летало кое е сон на сите момчиња.

Леталото доаѓа со камера со која може да правите снимки и фотографии за време на летот. Аголот на камерата се мести по желба и истата може да биде активирана преку копчињата на далечинскиот управувач. 

Дронот се напојува со батерија на полнење, а во сетот е вклучен и полнач за истата. Со едно полнење дронот може да лети до 10 минути. Далечинскиот Управувач комуницира на новата 2.4GHz технологија.

 

Се препорачува за деца над 14 годишна возраст.

Димензии на пакувањето: 58 x 40 x 9 см  

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “ДРОН – EasyFLY (Quad Copter Aerocraft)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This