10 %
Заштеда 249 ден

ДРОН – F823 (Quad Copter)

2490 ден 2241 ден

Летало Дрон со далечински управувач.

Нема на залиха

Опис

Летало (дрон) со 4 перки и 6 оски за раmнотежа. Се управува со далечински управувач. Лета стабилно во сите насоки (360°)

Ултра лесен со јака конструкција на телото, едноставен за управување и летање. Може да лета целосно во сите насоки, Горе/Доле, Напред/Назад, Лево/Десно со ротација. А благодарение на вградените ЛЕД светилки истиот може да се користи и ноќно време.

Благодарение на вградениот гироскоп со 6 оски и гравитациски сензор, се постига супер стабилен лет. 

 

Карактеристики и Погодности:

 • 4 канален режим на летање
 • Резистентен материјал  (anti-crashing)
 • 4 насоки (горе, доле, напред, назад)
 • Гироскоп со прилагодлива сензитивност 360 степенi
 • 2 режима на летање – бавно и брзо
 • Се полни преку УСБ

 

Спецификации:

 • Материјал: пластика и електроника
 • Тип: Квадкоптер 4 X
 • Мотор ( 4X) без јадро
 • Батерија: 3.7V 500mAh lithium
 • Време на летање: 8-10 минути
 • Капацитет: 300 mAh
 • Време на полнење: 60 минути
 • Контрола: Далечински управувач
 • Дистанца: 80-100 метри
 • Фрекфенција:  2.4 GHz
 • Тежина: 100 грама
 • Димензии на дронот: 30x30x8 см

 

Сетот се состои од:

 • 1 x  Дрон
 • 1 x Далечински управувач
 • 1 x кабел за полнење
 • 2 x Опрема за слетување
 • 2 x Резервни перки
 • 1 x Упатство за употреба на Англиски
 • 1 x  Штрафцигер
 • 4 x рамки за заштита на перките 

 

Димензии на пакувањето: 53 x 35 x 9 см  

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “ДРОН – F823 (Quad Copter)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This