10 %
Заштеда 278 ден

ДРОН – LS125 (Quad Copter Aircraft)

2780 ден 2502 ден

Летало Дрон со далечински управувач.

Нема на залиха

Опис

Летало (дрон) со 4 перки и 6 оски за раmнотежа. Се управува со далечински управувач. Лета стабилно во сите насоки (360°)

Ултра лесен со јака конструкција на телото, едноставен за управување и летање. Може да лета целосно во сите насоки, Горе/Доле, Напред/Назад, Лево/Десно со ротација. А благодарение на вградените ЛЕД светилки истиот може да се користи и ноќно време.

Благодарение на вградениот гироскоп со 6 оски и гравитациски сензор, се постига супер стабилен лет. 

Дронот има импресивен домет на контрола до 76.2 метри (250ft), а приложениот далечински управувач е исклучително лесен за управување. Ова е фантастично летало кое е сон на сите момчиња.

Леталото доаѓа со камера со која може да правите снимки и фотографии за време на летот. Аголот на камерата се мести по желба и истата може да биде активирана преку копчињата на далечинскиот управувач. Од кога ќе завршите со летот, снимките може да ги префрите од мемориската картичка (2GB) кој е вклучена во сетот.

Дронот се напојува со батерија на полнење (3.7V 600mAh Li – Poly) а во сетот е вклучен и полнач за истата. Со едно полнење дронот може да лети до 10 минути. Далечинскиот Управувач комуницира на новата 2.4GHz технологија и се напојува со 4 обични АА батерии (кои не се вклучени во сетот).

 

Се препорачува за деца над 14 годишна возраст.

Димензии на пакувањето: 41 x 40 x 10.5 см  

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “ДРОН – LS125 (Quad Copter Aircraft)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This