10 %
Заштеда 199 ден

ДРОН – LS216 Leason (Mini Quad Copter)

1990 ден 1791 ден

Летало Дрон со далечински управувач.

Нема на залиха

Опис

Летало ( мал дрон) со 4 перки и 6 оски за раmнотежа. Се управува со далечински управувач. Лета стабилно во сите насоки (360°)

Ултра лесен со јака конструкција на телото, едноставен за управување и летање. Може да лета целосно во сите насоки, Горе/Доле, Напред/Назад, Лево/Десно со ротација. А благодарение на вградените ЛЕД светилки истиот може да се користи и ноќно време.

Благодарение на вградениот гироскоп со 6 оски и гравитациски сензор, се постига супер стабилен лет. 

 

Карактеристики и Погодности:

 • 4 канален режим на летање
 • Резистентен материјал  (anti-crashing)
 • 4 насоки (горе, доле, напред, назад)
 • Гироскоп со прилагодлива сензитивност 360 степени
 • ЛЕД светилки
 • УСБ полнење

 

Спецификации:

 • Материјал: пластика и електроника
 • Тип: Квадкоптер 4 X
 • Мотор четкан мини
 • Батерија: 3.7V 450mAh Lipo со заштита
 • Време на летање: 5-6 минути
 • Време на полнење: 100 минути
 • Контрола: Далечински управувач
 • Дистанца: 30-50 метри
 • Фрекфенција:  2.4 GHz

 

Сетот се состои од:

 • 1 x  Дрон
 • 1 x Далечински управувач
 • 1 x кабел за полнење
 • 4 x перки
 • 1 x Упатство за употреба на Англиски

 

Димензии на пакувањето: 28 x 18 x 12 см  

Тежина на пакувањето: 550 грама

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “ДРОН – LS216 Leason (Mini Quad Copter)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This