12 %
Заштеда 10 ден
12 %
Заштеда 50 ден
12 %
ПОПУСТ 50 ден

Еко-Антифриз (БиоДи)

75 ден360 ден

Средство против замрзнување, корозија и прегревање на системот за ладење. Со глицеринска основа, без присуство на етилен гликол.

Исчисти
Шифра: БД-антифриз Категории: , Ознаки: ,

Опис

Средство против замрзнување (Антифриз) и прегревање на системите за ладење изработено од 100% био суровини.

Антифриз на глицеринска основа, нетоксичен (неотровен), био разградлив, без се проблем се промешува си сите видови на антифризи. Исто има и одлични анти-корозивни својства.
Концентрацијата на препаратот во пакувањето не кристализира до -36° C, сертифицирано од Мак Контрол на РМ

Карактеристики и погодности:

  • 100% еколошки производ
  • Неотровен
  • Биоразградлив
  • Антикорозивни својства
  • Сертифицирано од Мак Контрол
  • Произведено во Македонија

Додатни информации

Пакување

5 Kg, 1 Kg

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Еко-Антифриз (БиоДи)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This