40 %
Заштеда 120 ден

Градинарски Ракавици

180 ден

Високо квалитетни градинарски ракавици сои кои рацете секогаш ќе ви бидат заштитени.

На залиха

Опис

Спцијалните градинарски ракавици ви ги штитат рацете додека ги извршувате вашите задачи во градината и ќе ги користите со големо задоволство, повторно и повторно.

Ракавиците се изработени од издржлив, флексибилен и квалитетен материјал кој ви ги заштитува рацете од боцки, убоди или прекумерно изложување на влага.

Едната ракавица има интегрирана канџа која може да служи како замена за традиционален градинарски инструмент како на пример рачна лопатка и гребло.

Со вградените канџи од високо квалитетна АБС пластика може лесно да ископате, садете и да ја израмнете земјата. Едноставно кажано ги заменува рачните алатки.

Трајни и издржливи ракавици кои ви ги заштитуват вашите раце од убоди, исекотини и нечистотии.


Ракавиците лесно се чистат а вашите раце остануваат суви, листи и заштитетни

Димензии:

 

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување во боја, идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This