25 %
Заштеда 165 ден

Игра – Wall Game

660 ден 495 ден

Друштвена игра со ѕид и Хампти Дампти.

Опис

Оваа прекрасна друштвена игра, е како здив на свеж воздух со кој ќе ги отргнете децата од таблетите и мобилните.

Целта на играта е едноставна, прво треба да се изгради ѕид со приложените тули, врз кој треба да го поставите Хампти Дампти.

 

Потоа со помош на лопатките се отстранува по една тула од ѕидот внимавајќи истиот да не се сруши.

Играта завршува кога ќе се сруши ѕидот и Хампти Дампти ќе падне.

 

Може да ја играат, двајца играчи… А може и да се вежба сам.

 

А најмалите може да ја играат и сами да прават фигури, кули, домино низови и форми со тулите, одлично е за координација на рацете со очите и развој на фината моторика.

 

Димензии:

 

Производот доаѓа со прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за импресивен подарок.

 

Не за препорачува за деца под 3 години, да се користи секогаш во присуство на родител/старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×