20 %
Заштеда 470 ден
20 %
Заштеда 470 ден
20 %
Заштеда 470 ден
20 %
Заштеда 470 ден
20 %
Заштеда 470 ден
20 %
ПОПУСТ 470 ден

Игрална (Хексагон)

1880 ден

Високо квалитетна, безбедна заштитна хексагонална игрална за едно или повеќе деца истовремено. Достапна во 5 прекрасни бои.

Опис

Високо квалитетна заштитна детска игрална, погодна за да го оградите просторот за играње или да ја наполните со топчиња (кои не се вклучени во сетот).

Игралната има вратичка која се затвара со патент, идеално за влез и излез со лазење.

Изработена од високо квалитетни хипоалергенски материјали, без остри рабови идеално за дечиња и исклучително стабилно.

Малите тодлери ќе уживаат во безбедниот простор, а одлично е и за родителите кои со помош на ова помагало конечно ќе може да пијат кафе на раат.

Игралната е преносна и лесно се склопува и расклопува, склопена зафаќа малку простор, и истата освен во домашни услови може да ја користите каде сакате, дури и надвор.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
❤Високо Квалитетни Материјали.
Конструкцијата е од квалитетни шипки изработени од нерѓосувачки челик – инокс. Мрежата и ткаенината се изработени од многу јак нилонски материјал, кој тешко се валка а лесно се чисти (само со влажна крпа)

❤Стабилен Простор за Играње.
Со должина и  ширина од околу 1.3 метри и висина од 65см, рамен под без сопки и без додадоци за искачување, оваа игротека е навистина безбедно и големо катче во кое може да играат едно или повеќе деца.

❤Лесна Монтажа и Демонтажа.
Со приложениот графикон за составување на игралната истата по потреба со леснотија може да ја монтирате и демонтирате во зависност од приликите и потребите, може да ја користите и надвор.

❤Идеално Катче за Најмалите.
Вашите најмали ќе поминат часвои во игротеката без да им биде досадно, а вие ќе може слободно да си пиете кафе на раат и да го мониторирате детето од дистанца.

Сетот се состои од:

Димензии:

Производот е достапен во 5 бои, доколку имате преференца за боја изберете погоре.

Цената е за една хексагонална игрална.

 

Забелешка: Да се користи секогаш под присуство или супервизија на родител/старател, никогаш да не се остава детето само во игралната. Иако на некој од фотографиите има топчиња ве информираме дека игралната доаѓа без топчиња.

 

Додатни информации

Боја

Розова, Плава, Сива, Зелена, Црвена

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This