Гел – Cleanance Gel

790 ден

Клинанс гел за миење на лице. За масна и проблематична чувствителна кожа, склона кон создавање акни

Опис

Клинанс гел за миење на лице ,за масна и проблематична чувствителна кожа, склона кон создавање акни – без сапун.

Ислкучително нежен за проблема-тичната кожа, овој гел за чистење богат со Avène термална изворска вода ја отстранува нечистотијата, го регулира излачувањето на маснотии и ги намалува иритациите. Се нанесува на влажно лице, се распенува, нежно се масира со прстите, потоа лицето се плакне и брише внимателно.

Pin It on Pinterest

Share This

×