Емулзија – Cleanance MAT Emulsion

860 ден

Клинанс MAT емулзија за регулирање на сјајот на кожата. За масна кожа склона на создавање дамки, акни и црнки.

Опис

Клинанс MAT емулзија за регулирање на сјајот на кожата, за масна кожа склона на создавање дамки, акни и црнки.

Индикации: Чувствителна кожа со хиперсебореа.

Својства: Лесна емулзија специјално создадена да одговори на потребите на масната кожа, истовремено почитувајќи ја нејзината осетливост:

– Содржи концентриран екстракт од тиква, за долготрајна регулација на екскрецијата на себумот. Ги стеснува порите и го прочистува епидермисот.

Оригинален систем од себум-апсорбирачки микрокапсули и дава на кожата мат-ефект во текот на целиот ден, а воедно претставува идеална подлога за шминка.Кожата повторно изгледа свежа и чиста.

– Висок процент на Avène термалната изворска вода, смирувачка и антииритирачка. Упатство за употреба: Се нанесува наутро и/или навечер на добро исчистена кожа со Cleanance Gel –от за чистење и Avène термална изворска вода во спреј.

Pin It on Pinterest

Share This

×