Комарник за Прозорци

Прилагодлива мрежа за прозорци (комарник) – инсектите остануваат надвор, а свежиот воздух внатре.

Во моментов производот го нема на залиха.

Опис

Практична прилагодлива мрежа која може да ја приспособите на секој прозорец, со која непријатните инсекти ќе останат надвор а свежиот воздух внатре.

 

Мрежата е исклучително лесна за инсталација, со приспособливи димензии (фабрички е 150 x 130см), доаѓа со велкро лепплива трака и ќе ја поставите за неколку минути, погодна е и за кампинг, а кога ќе заврши летната сезона може лесно да ја извадите и складирате до следното лето.

Откога ќе го измерите прозорецот на кој сакате да ја наместите. Прво ги бришете местото каде што ќе ја поставите велкро лепливата лента.

Полека започнувате со местење на велкро лентата.

Откога лентата е поставена се што треба е да ја поставите мрежата на прозорецот, благо притискајќи.

Операцијата е успешна и свежиот воздух може слободно да влезе во вашиот дом оставајќи ги непријатните инсекти надвор.

Во сетот е вклучена една мрежа со димензии 150 x 130 см, и една ролна со самолеплива велкро трака.

Производот е достапен во црна и бела боја, доколку имате преференца за боја пишете во забелешка, во спротивно ќе ви биде пратена боја по случаен избор.

Додатни информации

Боја

Бела, Црна

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This