Магнетно Пајаче за Правилно Држење – Power Magnetic Posture

550 ден

Универзален појас за грб и рамења со магнети.

Исчисти
Шифра: Ц-ХИ-Г1 Категории: , , Ознаки: , ,

Опис

Магнетниот појас за правилно држење на телото нежно ги повлекува рамењата, ги исправува вратот и главата во правилна корелација со ‘рбетниот столб.

Исклучително лесно и пријатно за носење, минималистичкиот и дискретен дизајн овозможува да се носи и под облеката, давајќи ви големо чувство на самодоверба. А благодарение на само-подесувачкиот дизај, може да го носат и послаби и елегантно пополнети лица.

Покрај нежното затегнување, на појасот има 10 магнети кои се стратешки поставени на ‘рбетот и лумбалниот регион, со што се подобрува циркулацијата и се намалуваат болките во грбот.

Терапијата со магнети се користи со векови и помага за намалување на стресот, подобрување на циркулацијата и мускулниот тонус, како и за намалување на болки.

Пајачето може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, кога работите на компјутер или едноставно кажано насекаде.

Појасот е достапен во 2 универзални приспособливи големини:
-M (погодно за жени и послаби мажи)
-L (погодно за мажи) НЕМА НА ЗАЛИХА!

 

Карактеристики и Погодности:

  • Помага за правилно држење на телото
  • Ја подобрува циркулацијата
  • Ги намалува болките во грбот
  • Може да се носи под и над облека
  • Елегантен лесен материјал
  • Минималистички само подесувачки дизајн
  • 10 магнети (800 Gauss)
  • Достапен во 2 големини (M и L)
  • Дава чувство на самодоверба
  • Унисекс

 

Забелешка: Доколку имате хронични или акутни здравствени проблеми, задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го носите.

 

Додатни информации

Големина

M (за жени и послаби мажи), L (за мажи)

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Магнетно Пајаче за Правилно Држење – Power Magnetic Posture”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This