60 %
Заштеда 895 ден

Машинка за Сецкање – Nicer Dicer Plus

1490 ден 595 ден

Задолжителна алатка за сите оние што го обожуваат кулинарството, а храната ќе ја сецкате до перфекција

Нема на залиха

Опис

Практична, револуционерна, иновативна, мултинаменска машинка за сецкање – Nicer Dicer Plus.

Задолжителна алатка за сите оние што го обожуваат кулинарството, а храната ќе ја сецкате до перфекција.
Несмасните прсти и острите ножеви не одат заедно, заштите се со оваа мултинаменска машинка за сецкање и дробење.
Оваа кујнска алатка со ергономски дизајн е исклучително лесна за користење, a ножевите на сите додатоци се од остар нерѓосувачки челик што значи дека ќе ги користите повторно и повторно.
Уникатниот дизајн на машинката ја прави исклучително лесна за чистење, сите додатоци лесно се вадат и стават, така да може да ги измиете посебно.

Во сетот се вклучени 6 различни додатоци за сецкање со кој храната може да ја сечете на десетина различни начини. Може да сецкате коцки, кришки, ленти во повеќе големини и дебелини, може да лупите, рендате и да миксате. Ограничени сте единствено со вашата имагинација.

Карактеристики и погодности:

 • Мултинаменско користење, комбинирајте храна по желба.
 • Брзо и лесно сецкање на овошје, зеленчук, јајца, кашкавал….
 • Остри ножеви изработени од нерѓосувачки челик.
 • Лесно се отвара и се заменуваат додатоците
 • Исклучително лесно за чистење
 • Кога сецкате кромид и лук, рацете нема да ви мирисат
 • Телото е изработена од проѕирна пластика, за да гледате како сецкате
 • Заштедува време, храната не ја контаминирате со рацете
 • Ергономски дизајн
 • Сецкање на кришки, ленти, коцки, лупење, рендање

 

Сетот се состои од:

 • 1 Главна единица
 • 1 Проѕирен сад (кој може да служи и како сад за складирање)
 • 1 Капак со копче
 • 1 Додаток за сечње на коцки и ленти
 • 1 Додаток за кружно сечење на осмини и четвртини
 • 1 Додаток за сечење во форма на V
 • 1 Додаток со ренде
 • 1 Двонасочен нож за лупење
 • 1 Заштитен додаток за сецкање
 • 1 Заштитен додаток за сечивото со осмини и четвртини
 • 1 Пластичен капак за одржување на свежината на храната

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This