Машинка за Тестенини

1150 ден

Рачна машинка за тестенини за изработување на разновидни тестенини по ваша желба кога и да посакате.

 

Нема на залиха

Шифра: 150 Категории: , , Ознака:

Опис

Рачна машинка за тестенини за изработување на разновидни тестенини по ваша желба кога и да посакате изработена од Инокс.

Со оваа машина може да правите десетици различни видови на тестенини (од јуфки до шпагети).

Машината исто има и опција за штелување на дебелината на тестото, на пример јуфките може да ги правите во 3 различни дебелини и големина по желба.

Лесна и многу практична за употреба и одржување (иноксот не рѓосува).

 

 

 

Димензии намашинката:

  • Висина 13 см
  • Должина  и Ширина 17 x 17 см
  • Должина на рачката 20 см

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Машинка за Тестенини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This