50 %
Заштеда 100 ден

Маска за Спиење

200 ден 100 ден

Квалитетна ергономска, пријатна за носење, маска за мирен сон.

На залиха

Опис

Истражувањата покажуваат дека повеќе од половината луѓе не спијат доволно.

Несоницата и те како може да влијае на вашето здравје и општата психофизичка добросостојба.

 

Ова посебно важи за лицата кои се секојдневно активни, изложени на стресни ситуации и околина. Заспивањето е многу тешко и понекогаш и најмалите ситници можат да попречат во засповањето. А и најмала светлина може да го прекине сонот.

Сите знаеме дека сонот е природен лек и додека спиеме телото се одмара и регенерира.

Со оваа квалитетна маска за спиење конечно ќе може да се наспиете длабоко, и да се разбудите наспани полни со енергија.

Изработена од пријатен хипоалергенски материјал, со две нежни ластики за прицврстување кои ќе ја држат маската без разлика колку пати ја менувате позицијата на главата додека спиете.

Маската е ергономски дизајнирана и убаво се мести врз делот на очите, дава пријатно чувство на мир и спокој.

 

Карактеристики и Погодности:

  • Едноставно за употреба
  • Ергономски Дизајн
  • Го подобрува спиењето
  • Го олеснува заспивањето
  • Пирјатен хипоалергенски материјал
  • Унисекс – и за мажи и за жени

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This