Очила со Подеслив Диоптер (Подарок)

(2 оценки од муштерии)

ден

Овој производ е може да го добиете бесплатно со секоја нарачка чиј вкупен износ е над 1200 ден.

Подароците не подлежат под гаранција ниту пак може да се заменат со друг производ.

Шифра: G-9-П Категорија:

Опис

Нема повеќе каде ми се очилата за гледање блиску, а каде очилата за далеку. Конечно производ кој многу го посакувавте но не знаевте дека постои.

ОЧИЛАТА СО ПОДЕСЛИВ ДИОПТЕР се првите очила во светот кои ви нудат можност да си го подесете диоптерот за да може да гледате јасно и чисто. Тајната е во иновативниот дизајн со кој прецизно се поставени две движечки леќи и со самото подесување напред или назад се постигнува посакуваниот диоптер.

Ги подесувате леќите така што вртете на подесувачот се додека не го избистрете вашиот поглед. Дури може да ги подесете и да бидат ваши очила за читање! А како додатна погодност имаат и подесив мост.

Очилата се прилагодуваат исклучително лесно со едноставно вртење на копчињата, прво едното а потоа и другото око. А во сетот доаѓа и прикладен постер со букви за убаво да го подесите диоптерот.

Овие очила имаат флексибилни рамки и не се кршат лесно. Исто така имаат и прилагодлив мост за поголема удобност.

КАРАКТЕРИСТИКИ
– Постојано може да ги подесувате
– 90% од сферичните грешки ги поправа
– Може да ги подесете и за блиску и далеку
– Одлични очила за читање, за во автомобил, патување или каде и да одите
– Лесни и трајни

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за подарок.

 

Забелешка: Пред првата употреба на производот препорачуваме консултација со очен лекар!

2 коментари за Очила со Подеслив Диоптер (Подарок)

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×