30 %
Заштеда 150 ден

Појаси за Стапала

500 ден 350 ден

Ултра практични стегачи за стапала, кои дават компресија, подршка и ги релаксираат стапалата.

Опис

Не дозволувајте болките на стапалата да ве спречат од секојдневните активности. Овие квалитетени компресивени појаси/стегачи за стапала совршено потпират, компресират и даваат подршка на стапалата и петите да го носат целото тело.

Изработени од специјална ткаенина пријатна на допир која овозможува дишење во комбинација со ултра пријаен еластични стегачи и потпунка, овозможуваат потполна мобилност.

Може да ги носите и под и над чорапите, Дискретни и може да ги носите и со чевли без да се приметии.

Идеални доколку цел ден стоите на нозе, имате рамни стапала (дус-табан) или спортувате. Ќе бидете пријатно изненадени колку многу ќе ви се релаксираат стапалата.

Фиксираат, ја подобруваат циркулацијата, ги намалуват болките и воспаленијата, го подобрува мускулниот тонус и регенерација. А благодарение на универзалниот приспособлив универзален унисекс дизајн, може да го носат и мажи и жени.

Може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, …

Карактеристики и Погодности:

 • Помага за вистинска мобилност
 • Фиксира, компресира и релаксира
 • Овозможува компресија и го подобрува тонусот
 • Ги намалува болките и воспаленијата
 • Ја подобрува циркулацијата
 • Идеални за рамни стапала
 • Овозможува правилно држење на стапалата
 • Може да се носи  и со чевли
 • Квалитетен материјал пријатен на допир
 • Инвентивен прилагодлив дизајн
 • Дава чувство на самодоверба
 • Унисекс

 

Сетот се состои од 2 појаси за стапала.

Забелешка: Доколку имате хронични или акутни здравствени проблеми, задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го носите.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×