50 %
Попуст 75 ден

Пумпа со Црево за Течности

75 ден

Ултра практична полуавтоматска пумпа за пренос на течности.

На залиха

Опис

Ултра практична полуавтоматска пумпа за пренос на течности, која откога ќе ја добиете нова треба да одлучите дали ќе ја корисите за трансфер на гориво од и до вашиот автомобил, или пак ќе ја корисите за пренос на напитоци во вашиот дом, а може да си нарачате и две по една за двете намени.

Пумпата е исклучително лесна за употреба го поставувате правото црево (без реси) во резервоарот ад другото црево во садот каде што сакате да ја соберете течноста, стиснувате неколку пати и остаавате капиларниот систем со гравитацијата да ја завршат работата.

Истото принцип важи и доколку се одлучите пумпата да ја користие за пренос на напитоци..

Димензии:

 

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This