Растегливи Вакум Капаци (сет6)

390 ден

Иновативен сет од 6 растегливи капаци со кои храната секогаш ќе ви биде заштитена.

Опис

Смачено ви е од фрлање храна која не е трајна?
Изморени сте од кутии обвиткани со пластични фолии и разни глупости?
Секогаш по потрага за големина која собира се?


Ви ги претставуваме овие иновативни растегливи капаци, кои може да ги аплицирате дирекно на чиниите, тенџерињата, тавите и други садови.

Благодарение на иновативниот растеглив дизајн, капаците не пропуштаат воздух, кога ќе се постави, прави идеална заштита и осигурува дека ништо не може ниту да влезе ниту излезе.

Капаците се толку сигурни што не дозволуваат да навлезе воздух одржувајки ја свежината на храната подолго време. Нема повеке скаменет кашкавал. Месото останува свежо, исто како денот кога е купено. нема фрлање на остатоците од храна, со капаците вкусот е ист како во денот кога било приготвено. Изработени од високо квалитетен силиконски полимери, адекватно за домашното замрзнување, машина за миење безбедно.

Со капаците храната секогаш ќе биде свежа, со поголема трајност, ќе има подобар вкус и ќе ви заштеди пари, Толку е добро запечатено што лошите мириси и ароми не можат да ја контаминираат и расипат останатата храна.

Сетот се состои од 6 капаци со различни димензии:

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×