Дозери за оцет, зејтин, сол и бибер

595 ден

Порцелански сет за оцет, зејтин, сол и бибер составен од пет дела.

Шифра: 240Ф1222 Категории: , Ознаки: , , , , ,

Опис

Сет за сол, бибер, масло и оцет составен од пет дела (4 дозери + држач).
Елегантен дизајн кој прави лесно да се вклопува во секоја кујна и трпеза.
Одлична комбинација на декориран порцелан со метален држач.
А рачката која се наоѓа во средина прави сетот лесно да се носи од едно на друго месо.

 

Димензии на целиот сет:
Висина и Должина 20 см
Ширина 7 см

Димензии на дозерите за оцет и масло:
Висина 20 см
Дијаметар  7 см

Димензии на дозерите за сол и бибер:
Висина 9 см
Дијаметар  6 см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This