20

Шах – Табла (29см)

580 ден

Прекрасен сет 3 во 1, за играње шах, табла и дама.

Уште само 9 на залиха

Опис

Прекрасен дрвен сет со 3 игри во 1, за играње шах, табла и дама.

Кутијата е соодветно декорирана и од внатре и од надвор, изработена е од дрво, се собира на половината и се затвара како кутија

Секоја игра шах е вистинска мозочна гимнастика, играчите се соочуваат со предизвици и проблеми, кои мора да се решат за да се победи. Шахот помага за мислење однапред, трпеливо маневрирање со потезите, бидејќи секој потез има предности и негативности.

Играњето табла е одлично за релаксација и помага за развивањето на вештините за анализа и ризик, со што се подобрува самодовербата и решителноста

Дамата е логичка игра, играчите мора да имаат стратегија во своите потези. Секој потез има инстанто влијание на следниот потез на противникот. Поради ова, луѓето кои редовно играат дама учат и развиваат стратешки вештини кои може да се користат во многу аспекти од секојдневниот живот.

.

Сетотот се состои од:

  • 36 шаховски фигури
  • 30 пулови за играње табла и дама
  • 2 коцки
  • Дрвена табла/кутија

Димензии кога е отворено 29 x 29 см
Димензии кога е затворена 29 x 15 см

Производот доаѓа во прикладно трговско пакување, идеално за подарок.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This