Шампон – Shampooing Sec Avoine

590 ден

Шампон од овес за суво миење на косата, за честа употреба.      

Опис

Шампон од овес за суво миење на косата, за честа употреба.

Ексклузивна патентирана формула. Овој сув шампон ја мие косата без вода за 2 минути. Погоден за сите типови на коса, формулиран со заштитно овесно млеко, го прави прифатлив дури и за најчувстителните скалпови. Пченкарниот и оризовиот скроб моќно чистат, а приподните абсорбирачки микросфери ги елиминираат нечистотиите, мастите и мирисите. Косата моментално го враќа волуменот и текстурата. БЕЗ парабен, БЕЗ сулфати, БЕЗ обојувачи.

Упатство за употреба: Силно протресете пред употреба и попрскајте мала количина од 30cm оддалеченост од косата, фокусирајќи кон коренот. Оставете да делува 2 минути и исчешлајте темелно! Внимавајте да не проголтате или да не Ви влезе во око.

Рок на употреба: Неограничен

ПЕТТЕ ПРЕДНОСТИ на Клоран шампонот за суво миење:

– Ја чисти косата без вода за 2 минути;

– Го продолжува времето помеѓу две миења коса;

– Идеален при патување;

– Дава волумен и текстура;

– Го продолжува фенирањето;

Pin It on Pinterest

Share This