Шампон – Shampooing Sec Ortie

590 ден

Шампон за суво миење на косата од коприва, за масна коса.

Опис

Шампон за суво миење на косата од коприва, за масна коса.

Базирано на екстракт од коприва кој ја регулира активноста на лојните жлезди, природни полисахариди, микронизирани прашоци со огромен капацитет за абсорбција на масти и циклодекстрини, овој сув шампон го аборбира вишокот на себум и Ви дозволува да ја миете Вашата коса со течниот шампон поретко. Косата го враќа волуменот и сјајот за само неколку минути.

Упатство за употреба: Силно протресете пред употреба и попрскајте мала количина од 30cm оддалеченост од косата. Оставете да делува 2 минути и исчешлајте темелно! Внимавајте да не проголтате или да не Ви влезе во око.

Рок на употреба: Неограничен

ПЕТТЕ ПРЕДНОСТИ на Клоран шампонот за суво миење:

– Ја чисти косата без вода за 2 минути;

– Го продолжува времето помеѓу две миења коса;

– Идеален при патување;

– Дава волумен и текстура;

– Го продолжува фенирањето.

Pin It on Pinterest

Share This