20

Силиконски Штитник за Пета

320 ден

Квалитетен сет од 2 силиконски штитници за пети.

На залиха

Опис

Поради долго стоење на нозе и одење во неудобни чевли вашето стапало претрпува одредени деформитети.

Поради абнормално оптоварување на петите, доаѓа до натратување на мускулот, пукање на кожата и непријатни болки посебно кога одите или стоите.

Ова високо квалитетно силиконско помагало кое е екстремно меко и флексибилно ги штити петите, ја ублажува болката и спречува пукање на кожата.

Еергономски дизајнирано да одговара на секое стапало и инстантно ќе ве направи мобилни.

 

Едноставно е за користење, само го облекувате и поставувате на пределот на петите, лесно ќе се прилагоди на вашето стапало и ќе инстантно помага.

Ова удобно помагало може секојдневно да го носите во чевлите, а посебно е идеално за оние чија професија е долго време стоење на нозе.

 

Фиксира, ги намалува болките и воспаленијата. Дискретен е и може да го носите и со чевли без да се примети. А благодарение на универзалниот приспособлив дизајн, може да го носат и мажи и жени.

 

Може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, …

Карактеристики и Погодности:

 • Помага за вистинска мобилност
 • Помага за заштита на петите
 • Ги намалува болките
 • Потпора за стоење и одење
 • Ги намалува болките и воспаленијата
 • Ја подобрува општата состојба
 • Може да се носи  и со чевли
 • Квалитетен еластичен силиконски материјал пријатен на допир
 • Инвентивен прилагодлив дизајн
 • Дава чувство на самодоверба
 • Унисекс

 

Сетот се состои од 2 штитници за пети за левото и десното стапало.

Димензии:

 

Забелешка: Доколку имате хронични или акутни здравствени проблеми, задолжително консултирајте се со вашиот лекар пред да го носите.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This