Сложувалка со Форми (Подарок)

Овој производ е може да го добиете бесплатно со секоја нарачка чиј вкупен износ е над 1200 ден.

Подароците не подлежат под гаранција ниту пак може да се заменат со друг производ.

Шифра: HT-25-П Категорија:

Опис

Прекрасна пластична сложувалка со различни форми, со кој може да се креираат најразлични креации.

Ова е играчка која значително ќе помогне во развојот на интелектуалните вештини на вашето дете.

Идеално за детскиот развој посебно на моторичките функции, спознавање на формите, како и за учење на предметите преку игра.

Оваа играчка е одлична за:
-Развој на фина и груба Моторика
-Координација на рацете со очите
-Развој на мускулите на рачињата
-Развој на креативноста и имагинацијата
-Развој на математичките вештини и перцепцијата
-Развој на концентрацијата
-Социјализација и Комуникација (кога се игра во друштво)
-Решавање на проблеми
-Самодоверба

Сложувалката се состои од девет пластични парчиња во различни форми и плус ислустративно упатство.

Производот доаѓа во ОПП пакување.

Забелешка: За деца над 3 годишна возраст, секогаш под супервизија на родител-старател.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This