35

Соларна ЛЕД Светилка

195 ден

Квалитетна соларна ламба за двор или градина.

Уште само 6 на залиха

Опис

Соларна ламба за двор или градина

Разубавите си го дворот со оваа прекрасна соларна ЛЕД светилка и заштедете електрична енергија.
Оваа соларна ЛЕД светилка е изработена од висококвалитетна ABS пластика која ја прави да биде долготрајна.

На горниот дел има поставено соларни ќелии кои преку ден од сончевата енергија ја полнат вградената литиумска батерија,

Светилката овозможува долготрајна светлина до 8 саати со целосно полна батерија. (Трајноста на светлината зависи од положбата на светилката и количината на сончева светлина)

Дизајнот на оваа светилка е спој на модерените технологии и класичниот стил со тоа ја прави да може да се вклопи во сите амбиенти.

Светилката е водоотпорна(IP 44) тоа ја прави исклучително практична и погодна за сите временски услови.

Брзо и едноставно за монтирање, само склопете го уредот и ставете го на земја.

Совршена за патека, внатрешен двор, градина, тревник, вила, балкон и секое надворешно место.

Заштедете и зачувајте ја животната средина со соларната лед светилка.

Карактеристики:
– Долготрајна светлина до 8 часа.
– Силиконски соларни ќелии за автономна работа.
– Батерија 1.2V AAA Battery 600mA NI-MH (Вклучена)
– Лед сијалица со работен век до 50,000часа.
– Изработена од висококвалитетна ABS пластика.
– Бела светлина.
– Водоотпорна (IP 44)

Поставете го уредот на место коешто изложено на директна сончева светлина, како би можела да се полни батеријата.
Производот е водоотпорен но се препорачува да се тргне при екстремни временски услови (како град, снег…)

Димензии:

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This