Тенџере – Инокс 18/10 (2.9л) Home Idea

1100 ден

Високо квалитетно тенџере со ватростален капак изработено од најквалитетен инокс.

Опис

Тенџере за готвење  изработено од најквалитетен инокс 18/10 и дно од 0.5мм алуминиум.

Со капак комбиниран со стакло за да може да се гледа храната што се приготвува.

 

Димензии:

Висина 11.5 см

Висина со капак 19 см

Пречник 18 см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×