Вазни – Керамика (Сет 3)

1350 ден

Сет од 3 прекрасни вазни декорирани со рељеф.

Шифра: 1366246Б Категории: , , Ознаки: , , ,

Опис

Сет од 3 прекрасни вазни со различна големинина изработени од глазирана керамика, декорирани со дискретен рељеф.

 

Димензии на најголемата вазна:
Висина 32 см
Дијаметар 16 см

Димензии на средната вазна:
Висина 29 см
Дијаметар 13 см

Димензии на најмалата вазна:
Висина 26 см
Дијаметар 10 см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×