20

Влошки за Чистење и Дезинфекција

240 ден

Сет од 100 памучни алкохолни влошки натопени во 70% изопропил алкохол, идеални за чистење и дезинфекција на вашите предмети и аксесоари.

На залиха

Опис

100 високо квалитетни, индивидуално спакувани памучни влошки, наквасени во раствор од 70% изопропил алкохол.

Влошките се идеални за чистење на вашите предмети и аксесоари, како очилата, клучевите, мобилниот, таблетот, маусот, приборот за пишување, гаџети, итн..

Секоја влошка е индивидуално спакувана, потребно е само да ја отворите и спремна е за акција.

Мали се и може да ги носите со себе насекаде, во паричникот, чантата или џебовите…

За разлика од етанолот, изопропил алкохолот има појако дезинфекциско и антисептичко дејство. А одличен е и за чистење електронски уреди (исклучени од електричен напон)

Димензии:

Производот доаѓа во прикладна кутија, во која има 100 индивидуално спакувани влошки. Така да едно пакување ќе ви трае подолг временски период.

Забелешка: Само за надворешна употреба. Запаливо – содржи алкохол. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се внимава да не дојде до допир со очите или устата, а доколку дојде темелно да се исплакне со вода. Да не се вдишува – може да предизвика поспаност и несвестица.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This