Заштитна Маска (Сет10)

490 ден

Сет од 10 заштитни маски, кои може да се перат после секоја употреба.

Опис

Сет од 10 заштитни маски (домашно производство) претходно исперени и стерилизирани на температура од 90 степени, кои после употреба може да се исперат и повторно да се употребат.

Се препорачува користење максимум од 3 часа.

После употребата внимателно отстранете ја маската, фаќајќи ја за ластикот, и ставете ја во машина за перење.

Откога ќе ја исперете на температура од 90 степени и исушите, маската може повторно да ја користите.

 

Цената е за едно пакување- сет кој се состои од 10 маски.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This