Ѕиден Часовник – DIY Black (повеќе големини)

Голем црн ѕиден часовник кој може да го поставите сами со дијаметар по желба.

Во моментов производот го нема на залиха.

Шифра: ЗХ00-black Категории: , , , Ознаки: ,

Опис

Прекрасен црн часовник со кој импресивно ќе го пополните ѕидот.

Часовникот многу лесно може да го инсталирате сами со дијаметар по желба (во пакувањето има приложено одлично упатство со слики)

 

Часовникот е достапен во три различни големини на стрелките и бројките и тоа:

  • Модел А – Дијаметар по желба од 60 до 100 см = 790 ден.
  • Модел Б – Дијаметар по желба од 70 до 130 см = 890 ден.
  • Модел Ц – Дијаметар по желба од 80 до 160 см = 990 ден. 

Овој модел е достапен во Златна, Сребрена, Црна и Кафеава варијанта.

 

Доколку се прашувате како се декларираат големините, во секое пакување има една лента како метро, која се поставува на центарот и по нејзе се местат бројките, за најголемиот лентата/метрото оди до 80 см што значи вкупен дијаметар до 160 см максимум. За средниот до 65 см/ значи макисмум 130 см, итн…. 

Должини на бројките и стрелките:
Модел А – бројки 5.5 см, стрелки 15 и 11 см
Модел Б – бројки 7 см, стрелки 31 и 23 см
Модел Ц – бројки 8.5 см, стрелки 39 и 31 см

Додатни информации

Дијаметар

Модел А (60 до 100 см), Модел Б (70 до 130 см), Модел Ц (80 до 160 см)

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This