Чајник (инокс) 3л

700 ден

Опис

Бренд -Flamberg

Изработен од високо квалитетен 18/10 нерѓосувачки челик.
Чајник што ви треба за најголем успех во готвењето и уживањето во резултатите.

КАРАКТЕРИСТИКИ:
* Капацитет 3Л
* За заштеда на енергија
* Погоден за сите видови уреди за готвење
* Изработен од не'рѓосувачки челик
* Удобна рачка од фенолна пластика
* Дно со акумулација на топлина, кое брзо се загрева
* Соодветност на изворот на топлина
* Свирче

ПОВОЛНОСТИ:
* Капсуларното дно од алуминиумскиот диск, има можност брзо да акумулира топлина и подеднакво да се распрсне низ целата површина.

* Брзо можете да загреете и да зовриете вода во овој чајник на сите видови уреди за готвење.

* Отворот за точење има вградено свирче, што ќе помогне во контролирање на процесот на вриење. 
  Кога водата ќе достигне точка на вриење, ќе слушнете свирење.

* Рачката е дизајнирана со преклопникот, лесен за притисок, го отвора капакот без никакви тешкотии.
* Рачките и капакот се изработени од фенолна пластика. Пријатно за држење, безбедени и лесени за употреба.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This