Детска Количка – Do It Baby (Повеќе Бои)

16000 ден 10400 ден

Високо квалитетна комбинирана детска количка, ултра функционална и практична, изработена од најквалитетни компоненти и материјали.

Во моментов производот го нема на залиха.

Опис

Високо квалитетна комбинирана детска количка – Do It Baby
Ултра функционална и практична, изработена од најквалитетни компоненти и материјали, количката е исклучително лесна за секојдневно користење.

Количката доаѓа со големи задни тркала (дијаметар 30см) изработени од полна гума, и високо квалитетни лагери, со што се овозможува исклучителна лесна контрола и туркање со многу малку напор.

dib-jpg-LAGERI

 

На тркалата има амортизери што овозможуваат удобно возење, и мирен сон доколку детето спие.

dib-gif-AMORTIZERI

 

Сопирачките на задните тркала се активираат со едно притискање со ногата.

dib-gif-kocnica

 

Копчињата на предните тркала овозможуваат тркалата да си фиксираат за долги прошетки, или да се овозможи движење во 360 степени што е погодно за маневрирање во гужва.

dib-gif-TRKALCA

 

Висината на предната преграда може да се регулира, а истата по потреба може и да се извади.

dib-gif-PREGRADA

 

Со едноставно притискање – Количката многу лесно може да се постави од позиција за седење во позиција за лежење и обратно. А седиштето/корпата може да биде свртено кон мајката, а може да биде свртено и кон патот.

dib-gif-SEDISTE

 

Ултра компактна и склопена ја собира во сите автомобили, и ултра лесна за секојдневно користење.
Дизајнирана да се собира на половината, и истата може да се собере со едноставно пристискање на страната на рачката.

 

 

Карактеристики и погодности:

 • Погодна зе деца од 0+ месеци па нагоре
 • Исклучително лесна за возење и користење
 • Изработена од најквалитетни материјали
 • Композитен алуминиумски рам
 • Големи задни тркала од полна гума со квалитетни лагери
 • Со едно притискање корпата/седиштето се поставува од седечка во лежечка позиција и обратно
 • Корпата/Седиштето може да биде свртено кон родителот или кон патот
 • Регулација на наслонот за нозете, плус заштитна прекривка.
 • Сигурносен ремен со пет точки за безбедност.
 • Заштитна ограда со подесување на висината, која по потреба се отстранува
 • Голема сенка со повеќе нивоа на регулација, со проѕирна мреќа во средината (на патент)
 • Голем кош за багаж
 • Предни единечни ротирачки тркала со копче за фиксирање.
 • Кочница на задните тркала, со едно притискање се запираат двете тркала.
 • Исклучително лесна за склопување и расклопување, кога е склопена, компактна е и не зазема простор
 • Во комплетот е вклучена прекривка за нозете и заштитна мрежа од инсекти..
 • Додатен ремен за носење на рамо кога е склопена
 • Достапна во 4 бои: Плава, Зелена, Розева, Црвена

Димензии:
Висина од 95-115 см (Лежечка – Седечка Позиција)
Ширина 66 см
Должина 82 см

 

 

KOLICKA-9k-15

 

 

За крај погледнете кратка видео презентација на количката:

 

Додатни информации

Боја

Плава, Розева, Зелена, Црвена

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Детска Количка – Do It Baby (Повеќе Бои)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This