ДРОН – Sky Hawk (Quad Copter)

2750 ден

Летало Дрон со далечински управувач.

Опис

Летало (дрон) со 4 перки и 6 оски за раmнотежа. Се управува со далечински управувач. Лета стабилно во сите насоки (360°)

Ултра лесен со јака конструкција на телото, едноставен за управување и летање. Може да лета целосно во сите насоки, Горе/Доле, Напред/Назад, Лево/Десно со ротација. А благодарение на вградените ЛЕД светилки истиот може да се користи и ноќно време.

Благодарение на вградениот гироскоп со 6 оски и гравитациски сензор, се постига супер стабилен лет. 

 

Карактеристики и Погодности:

 • 6 канален режим на летање
 • Резистентен материјал  (anti-crashing)
 • 4 насоки (горе, доле, напред, назад)
 • Гироскоп со прилагодлива сензитивност 360 степени
 • Се полни со УСБ

 

Спецификации:

 • Материјал: АБС пластика и електроника
 • Тип: Квадкоптер 4 X
 • Мотор ( 4X) без јадро
 • Батерија: 3.7 V Lithium – Po
 • Време на летање: 8-10 минути
 • Капацитет: 300 mAh
 • Време на полнење: 90 минути
 • Контрола: Далечински управувач
 • Фрекфенција:  2.4 GHz

 

Сетот се состои од:

 • 1 x  Дрон
 • 1 x Далечински управувач
 • 1 x УСБ кабел за полнење
 • 2 x Заштитни обвивки
 • 2 x Резервни перки
 • 1 x Упатство за употреба на Англиски

 

Димензии на пакувањето: 58 x 40 x 10 см  

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “ДРОН – Sky Hawk (Quad Copter)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This