Кенгур – Ремен за носење бебе (Soft & Dream Baby Carrier)

Високо квалитетен практичен ремен/појас/кенгур за носење бебе.

Во моментов производот го нема на залиха.

Опис

Практичен високо квалитетен ремен/појас за носење на вашето бебе – Популарно наречен “КЕНГУР”
Со овој високо квалитетен и практичен производ, бебето секогаш ќе биде до вас, а рацете ќе ви бидат слободни.

Бебето може да го носите во 3 позиции, да гледа напед,  во лежечка позиција како колевка, или да биде свртено кон вашето торзо,

Ременот има и додаток со кој се штити главата од надворешните елементи.

Мек прекрасен материјал кој овозможува циркулација на воздухот и не спарува.

Ергономски дизајн како за бебето така и за родителот со лумбална подршка кој ќе ја распореди тежината подеднакво насекаде, без да ги преоптеретите ‘рбетот и рамењата.

Дво дирекционални странични ремени за брзо поставување и пристап до бебето.

Израбоетно од најквалитетни нетоксични материјали, супер издржливо.

 

Препорачана возраст: 4-6 месеци, 7-9 месеци ,10-12 месеци

Препорачана носивост: од 3.5 до 9 кг

Големина: Една прилагодлива големина

Кенгурот е достапен во повеќе бои, посакуваната боја (во зависност од достапноста) може да ја изберете во опцијата за БОЈА во Кошничката…

Додатни информации

Боја

Крем, Сина, Црвена

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×