70 %
Заштеда 695 ден

Очила за Ноќно Гледање – Night View

(1 оценка од муштерија)

990 ден 295 ден

Очила со пилотски дизајн за гледање ноќе или при намалена видливост.

Опис

Квалитетни очила со прекрасен авијатичарски дизајн и поларизирани леќи со вградена UVA и UVB заштита.

Иновативен производ кој значително ќе ви го олесни гледањето и возењето во сите можни услови, очите секогаш ќе ви бидат одморени, а возењето ќе ви претставува вистинско задоволство.

Идеално за ноќно возење и гледање, при магла и отежната видливост на патот. Го зголемува контрастот на видното поле при слаба светлина и при магла, додека во исто време го намалува одблесокот од светлата на автомобилите што возат во спротивна насока.

Очилата исто така може да ги користите и дење како заштита од штетните сончеви зраци.

 

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за подарок.

Димензии:

1 коментар за Очила за Ноќно Гледање – Night View

  1. Aleksandar

    pomagat pri jako svetlo

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This