20 %
Заштеда 75 ден

Сложувалка – Дрвена (Tetris)

295 ден

Дрвена слагалка тетрис.

На залиха

Опис

Доколу се прашувате од каде е инспирирана популарната електронска игра Тетрис, еве го одговорот.

Оваа едукативна дрвена сложувалка ќе ви донесе безброј моменти на забава, при што убаво ќе ви ги разработи малите сиви ќелии.

Корисна е и за децата, бидејќи е одлична за когнитивниот развој, логиката, моториката и координацијата на очите со рацете.

Прекрасна дрвена сложувалка со алатки.
Слагалката се состои од дрвена табла и мали парчиња за редење. А од парчињата може да се прават и прекрасни фигури, доволно е само малку имагинација..

Димензии:
Должина 25см
Ширина 18 см
Дебелина 1 см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This