20 %
Заштеда 70 ден

Алатка за Цреши и Маслинки

350 ден 280 ден

Високо квалитетна алатка за обескостување на цреши, вишни, маслинки…

Опис

Високо квалитетна алатка за брзо и едноставно обескостување на маслинки, цреши, вишни и други слични плодови.

Револуционерниот нов дизај ја правии оваа алатка исклучително лесна за користење, покрај големото шило изработено од нерѓосувачки челик, во дизајнот има имплементирано лажица со која лесно ќе може да ги пренасочите обескостените плодови, длабоката корпа која е обложена со силикон овозможува без проблем да фиксирате плодови со различна големина притоа без да ви испрка сок при процесот.

А изборот на вискоко квалитетни материјали за изработка на оваа алатка овозможува истата да се мие во машина за садови.

Благодарение на ергономскиот дизајн, алатката убаво лежи во раката и е исклучително лесна за работа. И истата има копче за заклучување и отклучување што е пригодно за лесно чување и складирање.

Димензии на алатката: 13×21см

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This