20 %
Заштеда 1400 ден

Бебешки Џампер -iBaby Orange

6995 ден 5595 ден

Високо квалитетен портокалов интерактивен бебешки џамбер, со подесувачка висина и ротирачко седиште.

Нема на залиха

Опис

Со овој високо квалитетен бебешки џампер може да се откријаат различни активности – и бебето го наградува со музика, светло и интересни звци на секое негово скокање.

Каде и да погледе бебето (во вртливото седиште – бебето може да гледа наоколу), постојано има нешто интересно и забавно да прави.

Живописните играчки го привлекуваат вниманието на бебето и го забавуваат. Лесно се склопува и преместува.

Дизајнирано е за деца кои можат да си ја држат главата без асистенција, а кои сеуште неможат да одат или да се качуваат. Овој бебешки џампер го забавува бебето со различните опции за игра и го стимулира да се движи така што тоа му овозможува здрав развој.

Со џамперот детето здраво се развива, ги развива визуелните и звучни сетила преку веселите бои и интересната музика и е безбеден за детето удобно да седи и да си игра.

Секојдневната потреба на бебето за игра ја има во овој Џампер. Ново дизајнираната рамка му овозможува да се отвора од горе и овозможува седиштето да се врти 360 степени така што бебето може да си игра на која страна сака.

Интерактивното седиште и играчките кои ги има на пет места на платформата постојано го забавуваат бебето, и електронската играчка која е напред се движи, има музика и светла кои се активираат со вртењето на бебето (исто така има опција да го активираат и Мама и Тато по четири минути во играта).


Со скокањето, вртењето и движењето му овозможва на бебето поголемо развивањео на моторните вештини. Исто така, на него има играчки од различни материјали и ја зголемуваат стимулацијата на допир, а со светлите и весели бои и забавната музика ги развиваат визуелните и звучни чувства кај децата. Идеално за развој на моториката и когнисцијата на околината.

Овој џампер е исто така и едукативен бидејќи бебето може да учи и преку откривање; одредената активност на бебето прави да се случуваат одредени работи, му помага да ја разбере причината и ефектот. исто така бебето вежба фаќање на играчките и ја развива моторичката координација на рацете со очите.

Покрај интерактивните играчки џамперот доаѓа и со две прекразни живописни висечки плишани играчки.

На родителите би им се допаднал фактот што брзо и лесно се склопува и може да се преместува каде што ќе посакате.

 

Карактеристики и Погодности:

 • Високо квалитетна изработна од најквалитетни материјали
 • Сертифицирано
 • Меко тапацирано ротирачко седиште кое ротира 360 степени
 • Интерактивна табла со играчки од сите страни.
 • Плишани висечки играчки
 • Подесување на висината
 • Свети и свири во зависност од активноста.
 • Комплетен забавен центар за скокање и активности
 • Развој на долните екстремитети
 • Развој на когнитивноста
 • Развој на моториката
 • Препорачана возраст 4-12м

 

Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за подарок.

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This