40 %
Заштеда 400 ден

Брич на Батерија – Sweet Trimmer

990 ден 590 ден

Брич на батерија (Тример) од новата генерација со 6 додатоци – Sweet Beauty Styler.

Опис

Брич на батерија (Тример) од новата генерација со 6 додатоци – Sweet Beauty Styler.

Секој од нас мора да се справи со несаканите влакна понекогаш. А посетувањето салон може да биде несоодветно и скапо да ве чини. Но, со овој практичен производ, отстранувањето на влакната е едноставно, безболно, брзо и долготрајно.

Покрај отстранување на влакната, со тримерот може да ги обликувате и стилизирате вашите веѓи како вистински професионалец.

Тримерот може да го користите на целото тело, така да може нежно да ги отстрани влакната на брадата, делот кај усните, вегите, стомакот, пазувите, нозете или стопалата. А најмногу ќе го користите на лицето, пазувите и интимните делови.

 

Користењето е исклучително лесно, резултатите се видливи веднаш и се долготрајни, бидејќи не се иритира и проширува коренот на влакното.

Покрај жените тримерот може да го користат и мажите, посебно за носот, ушињата или образите.

Елегантната линије е многу понежна од жилетите. Употребата на жилет е како влечење на остар нож низ вашата кожа. Не е чудно што често предизвикува иритации или рани. Употребува две високи-брзини за израмнување и нема да предизвика вашите влакна да бидат погусти или потемни.

Со стил и приспособливост, ова е производ што ќе го користите повторно и повторно. Модерен е и мал така што можете да го носите насекаде.

Уредот се напојува со една обична АА батерија, а благодарение на моторот од нова генерација истата трае многу долго.

 

Карактеристики и Погодности:

 • Ултра практичен ергономски дизајн
 • Резултати видливи веднаш
 • Не ја иритира кожата и не ги згуснува и потемнува влакната
 • Работи на обична АА батерија
 • Исклучително лесен за употреба
 • 6 додатоци, секој со своја намена
 • Вистинска вредност за парите
 • Лесен за употреба и нежен како пердув
 • Покрај жени може да го користат и мажи

 

Сетот се состои од:

 • Главна единица со два брича на двете страни (помал и поголем)
 • Додаток за отстранување на влакната под пазувите и препоните
 • Мал чешел за прецизно обликување на веѓите
 • Поголем чешел за интимните делови и пазувите
 • Четка за чистење
 • Заштитно капаче

 

 

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×