10 %
Заштеда 95 ден

Чадор – Реверзибилен (Peacock) RST

950 ден 855 ден

Реверзибилен чадор со црна боја од надворешната и дезен со паунови пердуви.

Нема на залиха

Опис

Чадор со иновативен револуционерен дизајн од програмата на светски познатиот бренд RST – Real Star Umbrella.

Карактеристично за овој модел е тоа што се отвара обратно (реверзибилно) за разлика од стандардните конвенционални чадори.

Со ова секогаш ќе бидете суви, бидејќи нема да губите време на дождот за да го склопите чадорот, или едноставно кажано ќе бидете заштитени и во моментот додека го склопувате. Ова посебно ќе го осетите кога влегувате во автомобилот или во врата која нема заштитна стреа.

И не само тоа внатрешното платно секогаш ќе биде суво, така да нема да го наквасите вашиот автомобил или простории.

Сето ова е овозможено од револуционерниот механизам на обратно отварање и затварање, кој е изработен од висико квалитетни  ултра јаки и трајни ребра. Додатна карактеристика е и тоа што врвот на чодорот е рамен и може да  стои вертикално без да биде потпрен.

Благодарение иновативниот дизајн на ергономската рачка со копче може да го држите чадорот без да ви бидат зафатени рацете.

И слободно ќе може да ги извршувате секојдневните функции без да ви смета чадорот.

Чадорот е обложен со квалитетно платно од двете страни со што се овозможува одлична заштита од дождливи и сончеви денови (UPF 50+).

Благодарение на двојната обвивка се овозможува екстра заштита а благодарение на отворите за циркулација на внатрешната обвивка се овозможува циркулација на воздухот, со што се оневозможува таканараченото чувство на потење.

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This