36 %
Заштеда 2760 ден

Детска Количка – Camino Coffe

7750 ден 4990 ден

Kвалитетна детска количка со вртлива рачка  – Coffe од програмата на Camino

Нема на залиха

Опис

Kвалитетна детска количка со вртлива рачка  – Coffe од програмата на Camino.

Карактеристики:

 • Квалитетна, модерна, ергономска изработка
 • Вртлива рачка, детето може да се вози свртено напред или да гледа кон родителот
 • Композитен рам со цела големина за комфор и безбедност на детето
 • Ремен со 5 точки на безбедност
 • Материјалот е лесен за одржување, тешко се валка и лесно се чисти.
 • 3 положби на седиштето и лежечка
 • Голема заштитна сенка со повеќе степени за регулација и прозорец со мрежичка
 • Компактен систем за патување, преносно и лесно за носење
 • Прекрасен модерен дизајн
 • 2 прегради со калапи за шишиња (едно кај детето, едно кај родителот) + дел за аксесоари
 • Џеб на задната страна за складирање реквизити и аксесоари
 • Голема корпа за багаж
 • 7 инчни (18см) EVA тркала со амортизери, целосна ротација и можност за заклучување
 • Кочница на задните тркала (со едно притискање се закочуваат двете тркала
 • Исклучително лесно за склопување и расклопување (систем со една рака)
 • Наслон за нозе со повеќе степени на регулација

Димензии и спецификации:

 • Тежина: 10 Кг
 • Отворено: 90 x 52 x 100 см
 • Соберено: 48 x 26 x 83 см

Препорачана возраст и тежина на детето:

 • Количка: Од раѓање до околу 3 -4 години (≤15kg)

 

Коментари

Сеуште нема коментари

Бидете први што ќе оставите коментар за “Детска Количка – Camino Coffe”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Pin It on Pinterest

Share This