45 %
Заштеда 7785 ден

Детска Количка – Belecoo Q3 Premium

17300 ден 9515 ден

Високо квалитетна – ПРЕМИУМ комбинирана детска количка, ултра модерна и практична, изработена од најквалитетни компоненти и материјали.

Опис

Високо квалитетна комбинирана детска количка – Q3 Premium.

Ултра функционална и практична, изработена од најквалитетни компоненти и материјали, количката е исклучително лесна за секојдневно користење.

А воедно е исклучително издржлива.

Количката има врвна премиум амортизација и има амортизери на предниот и задниот дел како и на тркалата, со што се овозможува стабилност, комфорт и мирен сон доколку детето спие.

Изборот на најквалитетни компоненти при изработката на оваа премиум количка гарантира долгогодишно користење

Тркалата се изработени од полна гума отпорни на убоди, и високо квалитетни лагери, со што се овозможува исклучителна лесна контрола и туркање со многу малку напор. А има и опција предните тркала да се фиксираат за долги прошетки, или да се овозможи движење во 360 степени што е погодно за маневрирање во гужва.

Со ова се овозможува удобност во возењето без разлика на конфигурацијата на теренот.

Сопирачките на задните тркала се активираат со едно притискање со ногата..

Благодарение на оваа функција слободно може да ја пракирате количката, без страв дека ќе се измести

Висината на предната преграда може да се регулира, а истата по потреба може и да се извади.А има и десетина нивоа на подесување на положбата и висината на задната рачка.

Со едноставна операција – Количката многу лесно може да се постави од позиција за седење во позиција за лежење и обратно. А седиштето/корпата може да биде свртено кон мајката, а може да биде свртено и кон патот.

Количката доаѓа и со покривка на патент, а има и специјална опција за отстранување на страничниот материјал со што ќе со овозможи подобра циркулација на воздухот додека бебето лежи или спие.

Ова е посебно практично при жешките летни денови.

Количката доаѓа и со премиум сенка која може да на наместите по желба.

Со ова се овозможува заштита на детето во сите временски услови.

Практичниот џеб за аксесоари од задната страна и држачите за шише ја прават количката уште пофункционална.

Ултра компактна и склопена ја собира во сите автомобили, и ултра лесна за секојдневно користење. Дизајнирана да се собира на половината, и истата може да се собере со едноставна операција на рачката.

Карактеристики и погодности:

 • Погодна зе деца од 0+ месеци па нагоре
 • Исклучително лесна за возење и користење
 • Изработена од најквалитетни материјали
 • Композитен рам
 • Големи задни тркала од полна гума со квалитетни лагери
 • Со притискање корпата/седиштето се поставува од седечка во лежечка позиција и обратно
 • Корпата/Седиштето може да биде свртено кон родителот или кон патот
 • Регулација на наслонот за нозете, плус заштитна прекривка.
 • Сигурносен ремен со пет точки за безбедност.
 • Заштитна ограда со подесување на висината, која по потреба се отстранува
 • Голема сенка со повеќе нивоа на регулација
 • Голем кош за багаж
 • Заден џеб за аксесоари и држачи за шишиња
 • Предни единечни ротирачки тркала со опција за фиксирање.
 • Кочница на задните тркала, со едно притискање се запираат двете тркала.
 • Исклучително лесна за склопување и расклопување, кога е склопена, компактна е и не зазема простор
 • Во комплетот е вклучена прекривка за нозете и заштитна мрежа од инсекти..
 • Додатен ремен за носење на рамо кога е склопена

НА ЗАЛИХА ИМАМЕ ОСТАНАТО САМО СО ЦРВЕНА БОЈА (Wine Red)!!!

Количката е достапна во 2 бои: Крем Кафеава (Khaki) и Црвена (Wine Red), при телефонската потврда на нарачката ќе се договориме каква боја да ви пратиме.

 

Димензии:

 

Додатни информации

Дезен

Dream Red, Wine Red, Dream Blue, Khaki

Коментари

Сеуште нема коментари.

Само логирани корисници кои го имаат нарачено производот може да остават коментари.

Pin It on Pinterest

Share This

×